Aktuality v naší ordinaci

  • POZOR - MOST PŘES JIZERU V PŘEPEŘÍCH UZAVŘEN, PRO CESTU DO MODŘIŠIC VYUŽIJTE CESTU PŘES MAŠOV, PŘÍPADNĚ OBJÍZDNOU TRASU PŘES VŠEŇ
  • PRAVIDLA A OMEZENÍ V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY O NOUZOVÉM STAVU - VIZ SPECIÁLNÍ STRÁNKA 
  • nástup kožních parazitů je tady !!! - sezóna klíšťat a blech je opět na vzestupu. Proto jsme oblíbenou jarní akci na antiparazitika proti blechám, klíšťatům a některé preparáty i proti svrabu rozjeli už v tomto týdnu - nově slevy 10-20% na pipetky, tabletky a některé obojky. Akce trvá jako obvykle do konce března, případně do vyprodání zásob. 
  • NAŠI NOVÍ POMOCNÍCI - HEMATOLOGICKÝ ANALYZÁTOR VETSCAN HM5 A BIOCHEMICKÝ ANALYZÁTOR VS2 NÁM SLOUŽÍ PRO ZRYCHLENÍ A ZKVALITNĚNÍ KREVNÍCH ANALÝZ. Nově vybudovaná laboratoř přímo v prostorách ordinace na Bezučově ulici nám umožňuje provádět krevní rozbory KDYKOLIV v ordinační době, s výsledky do 15-20 minut. Pacienti by měli být vždy nalačno. Cena vyšetření se pohybuje od 750 do 1100,- Kč - nejběžnější multiorgánové vyšetření jater, ledvin, slinivky, proteinů, glukózy, minerálního panelu a krevního obrazu včetně podrobného diferenciálního rozpočtu bílých krvinek stojí 980,- s DPH Kč včetně odběru a materiálu. 
  • od 1.1.2020 nelze dle zákona o léčivech jednou odebraná léčiva vykupovat zpět a použít u jiného pacienta. Zdůvodnění přerušením zabezpečeného skladovacího procesu lze považovat za dostatečně akceptovatelné. U humánních preparátů tyto dokonce nelze ani vrátit dodavateli v případě, že si vámi objednaná léčiva z jakéhokoliv důvodu nevyzvednete. Z toho důvodu nelze za vrácená léčiva vracet finanční plnění - tato léčiva musíme na naše náklady zlikvidovat přes nebezpečný odpad. U humáních léčiv, která běžně neobjednáváme, musíme bohužel při objednávce požadovat platbu předem. Děkujeme za pochopení. 
  • POZOR - od 1.1.2020 se z důvodu nařízení Evropské unie zavádí povinné čipování psů, s výjimkou čitelně tetovaných jedinců označených před 3.7.2011 - viz citace zákona z webu státní veterinární správy níže. JEDNÁ SE O POVINNOST CHOVATELE, NIKOLIV VETERINÁŘE, při nesplnění této povinnosti jmůže být chovatel zejména v případě poranění člověka nečipovaným byť očkovaným zvířetem pokutován až do 50 tis. Kč. Doporučujeme proto při očkování proti vzteklině zkontrolovat čip, případně nechat pejska současně se vzteklinou očipovat. ČIPOVÁNÍ TÉMĚŘ NEBOLÍ A NEVYZAŘUJE ŽÁDNÉ ZÁŘENÍ ANI ELEKTROMAGNETICKÉ POLE DO PACIENTA. JDE O ÚKON SROVNATELNÝ S APLIKACÍ OČKOVÁNÍ. Cena čipování se pohybuje kolem 350-650 Kč dle velikosti aplikační jehly a předplacených služeb národního registru majitelů zvířat. 
  • pozor na nárůst obtíží spojených s ranními nízkými teplotami - bolesti zad a nachlazení. 
  • INVAZE BLECH, KLOŠŮ A KLÍŠŤAT JE OPĚT ZA DVEŘMI - v brzké době opět uvedeme oblíbené jarní slevové akce na antiparazitika - sledujte náš web. 
  • DOPORUČUJEME aplikaci preparátů proti svrabu a cévním parazitům - dirofilarióze - zejména pipet a některých tablet - info v ordinaci.