Aktuality v naší ordinaci

  • v sobotu 1.6.2024 jsem se zůčastnil celodenního sněmu Komory veterinárních lékařů v Libereckém Babylonu. 
  • z důvodu rekontrukce vodovodního řadu u hřiště v Modřišicích může být občas problematické projet od návse v Modřišicích kolem hřiště k nám do ordinace. V případě neprůjezdnosti doporučujeme objízdnou trasu - z Modřišic vyjet směr Podháj (Mašov, Všeň), hned za cedulé Modřišice u firmy Sincon odbočit doprava, na konci na T křizovatce opět doprava a kolem obecního úřadu Modřišice rovnou přímo k nám z druhé strany. 

  • pevná linka byla spolu se Šroubárnami zrušena, nahrazuje jí platné mobilní číslo 777 611 731

  • rozšířili jsme naše možnosti statim krevního vyšetření o nový imunochemický přístroj pro analýzu některých méně běžných parametrů - zejména hormonů štítné žlázy (T4 a TSH), pohlavního hormonu progesteronu (stanovení fáze ovulace a výskytu luteálních cyst a tumorů), a kortizolu (umoňuje ambulantní zhotovení LDDtestu pro potvrzení hyperadrenokorticismu). Výsledky máme obvykle do 10-15 minut od odběru vzorku. Cena se pohybuje od 390,- Kč za vlastní rozbor plus náklady na odběr vzorku - obvykle celková cena nepřekročí 800,- až 900,- Kč za jeden parametr včetně práce (ta je účtována vždy jen jednou pro všechny vyšetřované parametry). 

  • od začátku dubna 2022 využíváme nový diagnostický ultrazvuk Mindray Vetus 5 - posouvá naše možnosti diagnostiky zase kupředu. Starý usg přístroj vzhledem k jeho dostatečné kvalitě budeme dál využívat v ordinaci Modřišice
  • NAŠI POMOCNÍCI - HEMATOLOGICKÝ A BIOCHEMICKÝ ANALYZÁTOR,KTEŘÍ NÁM SLOUŽÍ PRO ZRYCHLENÍ A ZKVALITNĚNÍ KREVNÍCH ANALÝZ, si již zasloužili obměnit, pořídili jsme proto nové přístroje od firmy Fuji - Labtechnik. Osvědčená laboratoř přímo v prostorách ordinace na Bezučově ulici nám umožňuje provádět krevní rozbory kdykoliv v ordinační době, s výsledky do 15-20 minut. Pacienti by měli být vždy nalačno. Cena vyšetření se pohybuje od 950 do 1500,- Kč - nejběžnější multiorgánové vyšetření jater, ledvin, slinivky, proteinů, glukózy, minerálního panelu a krevního obrazu včetně podrobného diferenciálního rozpočtu bílých krvinek včetně odběru a materiálu. 
  • od 1.1.2020 dle zákona o léčivech nelze jednou odebraná léčiva vykupovat zpět a použít u jiného pacienta. Zdůvodnění přerušením zabezpečeného skladovacího procesu lze považovat za dostatečně akceptovatelné. U humánních preparátů tyto dokonce nelze ani vrátit dodavateli v případě, že si vámi objednaná léčiva z jakéhokoliv důvodu nevyzvednete. Z toho důvodu nelze za vrácená léčiva vracet finanční plnění - tato léčiva musíme na naše náklady zlikvidovat přes nebezpečný odpad. U humáních léčiv, která běžně neobjednáváme, musíme bohužel při objednávce požadovat platbu předem. Děkujeme za pochopení. 
  • POZOR - od 1.1.2020 se z důvodu nařízení Evropské unie zavádí povinné čipování psů, s výjimkou čitelně tetovaných jedinců označených před 3.7.2011 - viz citace zákona z webu státní veterinární správy níže. JEDNÁ SE O POVINNOST CHOVATELE, NIKOLIV VETERINÁŘE, při nesplnění této povinnosti jmůže být chovatel zejména v případě poranění člověka nečipovaným byť očkovaným zvířetem pokutován až do 50 tis. Kč. Doporučujeme proto při očkování proti vzteklině zkontrolovat čip, případně nechat pejska současně se vzteklinou očipovat. ČIPOVÁNÍ TÉMĚŘ NEBOLÍ A NEVYZAŘUJE ŽÁDNÉ ZÁŘENÍ ANI ELEKTROMAGNETICKÉ POLE DO PACIENTA. JDE O ÚKON SROVNATELNÝ S APLIKACÍ OČKOVÁNÍ. Cena čipování se pohybuje kolem 350-650 Kč dle velikosti aplikační jehly a předplacených služeb národního registru majitelů zvířat.  
  • PRAVIDLA A OMEZENÍ V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY O NOUZOVÉM STAVU - VIZ SPECIÁLNÍ STRÁNKA 

ZPĚT